ואותות ונפלאות רבים נעשו על-ידי השליחים בקרב העם
”Și prin mâinile
shlichimilor erau semne şi puteri multe în popor.”
Maasey ha'shlichim 5:12.
Mărturie d-na Mevorechet
Adonay Elohimul nostru ascultă rugăciunile fiilor Săi, mai ales în și prin Comunitatea Evreilor Mesianici de care aparțin și eu.
Prima mărturie: M-am rugat singură, acasă, câțiva ani de zile ca să scap de dependența de medicamentul Fasconal, dar nu am reușit. Luam chiar și patru tablete zilnic. Am adus problema o singură dată înaintea Lui Adonay Elohim la Comunitate, la Avodat HaKodesh / Serviciul divin de Shabat când se fac rugăciuni pentru cei care solicită. Să se facă rugăciune și pentru mine ca să scap de această dependență. De atunci a trecut mai mult de o lună și nu am mai luat deloc medicamentul, am scăpat definitiv, nici nu-l mai am în casă.
A doua mărturie: Tot așa, prin rugăciune am mai scăpat de o boală generațională (ereditară) numită blefarită, la ochi, care este o scurgere purulentă. Abia îmi deschideam ochii dimineața. În Shabatul de la începutul lunii Mai din acest an dl. Shaliach David ne-a învățat cum putem scăpa de boli sau alte probleme spirituale sau sufletești cerând prin credință Sângele Lui Adon Yeshua HaMashiach peste domeniul ființei noastre unde avem nevoie de intervenție supranaturală. M-am plâns d-lui Zaken de blefarită. „Tocmai azi ai auzit cum trebuie să faci„ mi-a zis dânsul. Eu făceam tratament de câteva luni, am întrerupt tratamentul și am procedat cum ni s-a spus. Acum de mai bine de o lună, nu mai am boala blefarită, deloc!
A treia mărturie: Cu aproximativ 3 luni în urmă am venit în față la rugăciune pentru a scăpa de atacurile spirituale ale celui rău și care se manifestau zilnic, între orele 17-19. sub formă de crize de slăbiciune și alte stări, luam fasconal câte 2-3 tablete și mă rugam, și după câteva ore îmi trecea. Deja mă îngrozeam că vine ora 17 și că-mi va fi rău. Prin rugăciunea de la sinagogă a d-lui Shaliach David și a liderilor, am scăpat și de acest atac programat spiritual și fizic din partea celui rău. De atunci, o singură dată am mai avut o stare dar doar aproape ca înainte, de atunci sunt bine.
Multe, multe mulțumiri aduc pe această cale Lui Adon Yeshua HaMashiach, d-lui Shaliach și liderilor pentru rugăciunile făcute și problemele / situațiile rezolvate. Primul pas, când nu reușim singuri este de a veni înaintea Lui Adonay Elohim prin liderii noștri cu rugăciunea pentru vindecare sau eliberare spirituală. Todah laEL.
B'rachot (binecuântări)!
Cu respect și iubire sfântă,
Mevorechet.